Wycieczka do Pilzna

W dniu 28 maja dzieci z klasy I-III wraz z Paniami Małgorzatą Kozioł, Barbarą Łacek i Marzanną Mikrut pojechały do Muzeum Lalek w Pilźnie.  W programie zwiedzania były wystawy  lalek świata antycznego z niezwykłą kolekcją lalek japońskich, lalek polskich w strojach regionalnych, historycznych i teatralnych;  zabawki babcine i mamy; udział w spektaklu światła i dźwięku  na „Babcinym strychu” pt. „Baśnie i legendy polskie”, wizyta w Domku Baby Jagi na kurzej stopce, poznanie procesu powstawania lalek w pracowni lalkarskiej, warsztacie szewskim., krawieckim oraz ceramicznym oraz lalki w nowej odsłonie –nowoczesna wystawa multimedialna
 Dzieci miał okazję pobawić się różnymi lalkami. Wzięły udział w warsztatach rękodzieła, gdzie własnoręcznie wykonały biżuterię. Obiecały, że podarują je swoim mamom. W sklepiku muzealnym dzieci zakupiły pamiątkowe figurki i laleczki.
 Następnym punktem wycieczki był przyjazd do Muzeum Miniatur w Lipinach i zwiedzanie miniaturowej synagogi żydowskiej, kościoła z kaplicą i i cmentarzem, taboru cygańskiego. Dzieci zobaczyły także dworek, karczmę i młyn wodny. Po wyjściu ze starodawnej wsi wszyscy niespodziewani ujrzeli  bajkową Czarownicę, która zamiatała swoje podwórko. Aby nie drażnić Wiedzmy dzieci pośpiesznie udały się z przewodnikiem do Bajkowego Ogrodu, gdzie miło spędziły czas wśród kolorowych krasnali, bajkowego zamku królewny Snieżki i Domku Czerwonego Kapturka. Widok z zamkowej wieży był piękny.
Z Lipin wybraliśmy się w drogę powrotną, ale to nie był jeszcze koniec atrakcji w tym dniu. Zatrzymaliśmy się w Jaśle ,gdzie udaliśmy się do tutejszego oddziału  Banku PKO BP. Przywitała nas pracownica banku Pani Sylwia, która zapoznała dzieci z pracą banku, pokazała, jak bezpiecznie korzystać z bankomatu. Dzieci otrzymały pamiątkowe gadżety i słodycze, a Pani Sylwia obiecała, że nas odwiedzi, bo uczniowie naszej szkoły należą przecież do SKO. Na zakończenie  zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.
 Wycieczka była bardzo udana i pełna wrażeń, a  w pamięci wszystkich pozostaną miłe wspomnienia.

S1620037

 

S1620003