Ślubowanie uczniów klasy I.

 

Uczniowie klasy pierwszej przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób.

26 października panowała świąteczna atmosfera w Szkole Podstawowej w Harklowej. Uczniowie klasy pierwszej ubrani w świąteczny strój galowy, przepiękna dekoracja sali - to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście.

Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności, chcąc stać się pełnoprawnymi uczniami szkoły podstawowej.  W uroczystości wzięli również  udział przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz uczniowie klasy IV, którzy jako starsi koledzy  starali się okazać pomoc w różnych kłopotach, na które mogą być narażeni pierwszoklasiści. Po burzy oklasków, w odświętnych strojach,  pierwszaki błysnęły talentem. Pięknie zaśpiewane piosenki, przyjaźń i koleżeństwo w grupie rówieśniczej to dowód, że dzieci są gotowe do sumiennej pracy w szkole.

W niezwykle podniosłej atmosferze, pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała symbolicznego pasowania. "Pasuję Cię na ucznia" - mówiła pan dyrektor, dotykając ołówkiem€“ jak czarodziejską różdżką ramion swoich nowych uczniów.

Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów i „rożków obfitości” pełnych słodyczy. Uśmiechnięci pierwszoklasiści przyjęli życzenia od pani dyrektor i prezenty ufundowane przez rodziców.

Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.

Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.

Uroczystość Ślubowania klasy I przygotowała wychowawczyni p. Barbara Łacek, która pragnie podziękować Radzie Klasy za pomoc w uświetnieniu uroczystości.

IMG 2839

IMG 2849

IMG 2850