Zadania dla klasy III

Opublikowano: środa, 18, marzec 2020

JĘZYK ANGIELSKI

Utrwalamy materiał z działu 5 (UNIT 5 My day – mój dzień). Proszę o rozwiązanie zadań powtórzeniowych z podręcznika na str. 43 ( ćw. 18 zadanie słuchowe, przrysuj do zeszytu tabelkę, wysłuchaj nagrania i zaznacz godziny na zegarach; ćw. 19 napisz wg wzoru krótkie wypracowanie na temat twojego wymarzonego dnia).

Nagranie do zadania 2.31 w pliku mp3.

Ponadto, zeszyt ćwiczeń str. 41.

Kontakt w sprawie nagrań: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">

23.03-27.03.2020

Piszemy test z działu 5, nagrania do testu nr 10 i 11( dostępne na stronie szkoły, w razie utrudnionego dostępu do plików proszę o kontakt na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.), jeśli jest to możliwe proszę o wydrukowanie testu, rozwiązanie go i wklejenie do zeszytu przedmiotowego. Jeśli nie mają Państwo możliwości wydrukowania, proszę o zapisanie odpowiedzi do zadań z testu do zeszytu przedmiotowego. Test będzie sprawdzony i oceniony po powrocie do szkoły.

Test1

Test2

Nagranie 10

Nagranie 11

30.03-3.04.2020

W tym tygodniu zaczynamy dział 6 MY HOBBIES. Temat lekcji: My Hobbies – moje hobby. Pod tematem lekcji ilustrujemy i podpisujemy zwroty ze str.44, tj.: go camping (goł kampyn) – jechać pod namiot, go cycling ( goł sajklyn) – isć pojeździć na rowerze, go fishing ( goł fyszyn) – chodzić na ryby,go hiking (goł hajkyn) – pójść na pieszą wędrówkę, go running ( goł ranyn) – iść pobiegać, go swimming ( goł słymyn) – iść popływać.

Podręcznik str. 44, ćw. 1 – słuchamy nagrania 2.32 i wskazujemy na dużym obrazku, ćw. 2 – słuchamy nagrania 2.33 i powtarzamy wyrażenia.

Str. 45, ćw. 4 – słuchamy nagrania 2.35 i wskazujemy obrazki, następnie przepisujemy do zeszytu zdania a-f , obok zdania wpisujemy numer pasującego zdjęcia, ćw. 5 – słuchamy nagrania 2.36 i śpiewamy piosenkę.

ZESZYT ĆWICZEŃ STR. 42-43 ( szczegółowe polecenia do zadań na dole strony, na czerwonym polu).

plik 2.32

plik 2.33

plik 2.35

Kontakt w sprawie nagrań: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">

 

RELIGIA

Katechezy nr 35 i 36 -korzystamy z płyty CD

30.03-3.04.2020

 

W związku z wprowadzeniem nauczania zdalnego z dniem 25.03.2020 r. proszę wszystkich uczniów o codzienne korzystanie z platformy epodreczniki.pl. Loginy i hasła zostały przesłane na e-mail każdego ucznia.

Codziennie sprawdzajcie swoje skrzynki pocztowe w których znajdziecie dalsze informacje.

Marzanna Mikrut