Pasowanie Pierwszoklasistów
Dzień 23 października 2015 roku w naszej szkole był bardzo ważnym dniem dla najmłodszej klasy. W tym dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Harklowej .Przygotowania do tej uroczystości trwały kilka tygodni. Dzieci swoim zachowaniem i zaprezentowanym programem artystycznym udowodniły, że są gotowe do przyjęcia w poczet uczniów. Kulminacyjnym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystej przysięgi uczniowskiej.Uczniowie klasy pierwszej ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po ślubowaniu każdy z pierwszaków dostąpił zaszczytu pasowania na ucznia dokonanego symbolicznym ołówkiem przez Panią Dyrektor Bożenę Tusińską.




Spotkanie z policjantkami
W czwartek 24 września uczniowie klasy pierwszej spotkali się z paniami policjantkami z Komendy Powiatowej w Jaśle. Spotkanie dotyczyło zasad bezpieczeństwa dzieci na drodze. Panie mówiły o zasadach poruszania się pieszych i rowerzystów po drogach. Zwróciły też szczególną uwagę na znaki odblaskowe, dzięki którym jesteśmy bardziej widoczni dla kierowców i tym samym stajemy się bezpieczniejszymi użytkownikami drogi. Panie opowiadały również o swojej pracy. Dużą atrakcją spotkania była możliwość zajęcia miejsca w radiowozie, poznanie jego wyposażenia i usłyszenie sygnału policyjnej syreny. Nasi koledzy mogli chociaż przez chwilę poczuć się jak prawdziwi policjanci.
Serdecznie dziękujemy gościom , że znaleźli czas na spotkanie z naszymi pierwszakami.






Uroczystość zaprzysiężenia Samorządu Uczniowskiego
Już na początku września pełną parą ruszyła kampania wyborcza do Ogólnoszkolnej Rady Uczniowskiej. Kandydaci prezentowali swój program wyborczy i plakatowali swoimi podobiznami wszystkie wolne miejsca na korytarzu i w klasach, zachęcając wyborców do oddania głosów na siebie.
Nadszedł dzień wyborów. 21 września komisja wyborcza przeprowadziła w pełni demokratyczne wybory Samorządu Uczniowskiego. W głosowaniu wzięli udział wszyscy uprawnieni do głosowania, tj. uczniowie klas III - VI. W bezpośrednim i tajnym głosowaniu wyłoniony został Samorząd Uczniowski w następującym składzie:
PRZEWODNICZĄCA: Katarzyna Kozioł kl. VI
ZASTĘPCA: Aleksandra Stec kl.VI
SKARBNIK: Kamil Sroka kl.V
SEKRETARZ: Antoni Stój kl.V
SEKCJA KULTURALNO- ROZRYWKOWA:
Milena Stójkl.VI
Kinga Budziakkl. VI
Nicol Materakl.V
Amelia Ciekielskakl. IV
Emilia Stróżyk kl.V
SEKCJA PORZĄDKOWA:
Agnieszka Klęba kl.V
Kamil Stec kl.V
Łukasz Dolecki kl.IV
SEKCJA POMOCY KOLEŻEŃSKIEJ:
Aleksandra Stachaczyńska kl. V
Patrycja Piecuch kl.V
Karolina Stankowska kl.IV
W poniedziałek 28 września 2015 r. nowo wybrany Samorząd Uczniowski został zaprzysiężony podczas uroczystego apelu. Członkowie SU przyrzekli:
-
Godnie reprezentować szkołę w każdej sytuacji i miejscu
-
W pełni wykorzystać czas przeznaczony na naukę i rzetelną pracę nad poszerzaniem swej wiedzy i umiejętności
-
Dbać o honor szkoły
-
Okazywać szacunek nauczycielom i innym pracownikom szkoły
-
Troszczyć się o mienie i estetyczny wygląd szkoły
-
Dbać o piękno mowy ojczystej
-
Szanować poglądy i przekonania innych
-
Przeciwstawiać się wszelkim objawom wulgarności i agresji
Na koniec głos zabrała Pani dyrektor, składając gratulacje i wyrażając nadzieję na owocną współpracę z Samorządem Uczniowskim.
Funkcję opiekunów SU w roku szkolnym 2015/2016 pełnić będą p. Jolanta Proszek i p. Mariusz Szpak.
Nowo wybranym gospodarzom naszej szkoły życzymy sukcesów, realizacji przedwyborczych obietnic, zapału do pracy i godnego reprezentowania całej uczniowskiej braci.
POWODZENIA !!!



Skład Prezydium Rady Rodziców w roku szkolnym 2015/2016
Skład Prezydium Rady Rodziców:
Przewodnicząca: Marta Ciekielska
Zastępca: Beata Kuchta
Skarbnik: Anna Wieczorek
Sekretarz: Elżbieta Janas
Członkowie Prezydium:
Katarzyna Fil,
Iwona Łagowska,
Dorota Warywoda
Komisja rewizyjna:
Katarzyna Fil,
Iwona łagowska,
Dorota Warywoda
Zebranie z Rodzicami
We środę (23 września 2015) o godz.16.00 odbędzie się spotkanie Rodziców z dyrektorem, a następnie z wychowawcami klas.
O godzinie 17.00 w świetlicy szkolnej odbędzie się zebranie trójek klasowych.
