Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

                                              

 „Kto czyta książki,

żyje podwójnie.”

Umberto Eco

               W dniu  21 lutego 2020 r. w naszej szkole odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej, które przygotowali uczniowie klasy IV i VIII pod kierunkiem pani Elżbiety Aceli.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie uczniów klasy I do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim uczniowie złożyli przyrzeczenie, dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę. Pierwszoklasiści odgadywali zagadki zadawane im przez starsze koleżanki, które sprawdziły znajomość bohaterów baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, a na ręce wychowawczyni został złożony zbiór zasad poszanowania książek. Następnie pani dyrektor Magdalena Dranka –Żywiec pogratulowała uczniom klasy I już jako czytelnikom biblioteki szkolnej i zachęciła wszystkich uczniów naszej szkoły do aktywnego korzystania z jej zasobów . Mamy nadzieję, że każdy pierwszoklasista będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania.

20200221 095559

20200221 100208