Zatrzymaj się, to przemijanie ma sens…. Ma sens … Ma sens … Ma sens …

           Dzień Wszystkich Świętych, a następnie Zaduszki to czas pamięci o tych, których nie ma już wśród nas. W tych dniach udajemy się na cmentarze, by uczcić pamięć bliskich, bezimiennych bohaterów, żołnierzy oraz ludzi zapomnianych. To czas zadumy i refleksji nad życiem, śmiercią i przemijaniem.

       W dniu 30 października 2018 roku podczas uroczystego apelu uczniowie VII klasy przygotowani przez panie: Barbarę Zabrzeską i Magdalenę Berkowicz przybliżyli atmosferę i nastrój tych dni.

Oddali hołd bliskim, przyjaciołom, pracownikom szkoły, poległym za ojczyznę - wszystkim, którzy odeszli. Społeczność szkolna w ciszy i zadumie wysłuchała wierszy recytowanych przez uczniów i przywołania polskiej tradycji, nakazującej odwiedzanie grobów, zapalenie zniczy, złożenie kwiatów, skupienie w modlitwie.

        Na zakończenie wszyscy pełni wzruszenia wysłuchali utworu pt. „Dłoń” w wykonaniu Bartosz Klęby, który śpiewał o przemijaniu, utracie bliskich – nieodłącznych elementach ludzkiej egzystencji. Montaż słowno – muzyczny skłonił uczestników okolicznościowej akademii do przemyśleń na temat ludzkiego istnienia i przemijania.

 

IMG 4115

IMG 20181108 WA0000 resized 1

IMG 20181108 WA0002 resized