Pasowanie na ucznia

         Uczniowie klasy pierwszej przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób.

17 października w Szkole Podstawowej w Harklowej od samego rana panowała świąteczna atmosfera. Pierwszoklasiści ubrani w strój galowy, przepiękna dekoracja sali gimnastycznej, przygotowany sprzęt nagłaśniający - to wszystko po to, aby ślubowanie wypadło jak najbardziej uroczyście.

Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia. Pani dyrektor mgr Magdalena Dranka -Żywiec przywitała gorąco rodziców, nauczycieli, a szczególnie serdecznie klasę pierwszą.  Na uroczystość zawitały Dobra i Zła Wróżka, które razem z uczniami z Samorządu Uczniowskiego przeprowadziły pierwszoklasistów przez różne krainy. Zadania, z którymi przyszło im się zmierzyć, nie sprawiły większej trudności. Znajomość przepisów ruchu drogowego, pięknie zaśpiewane piosenki, przyjaźń i koleżeństwo w grupie rówieśniczej to dowód, że dzieci są gotowe do sumiennej pracy w szkole. W nagrodę wszystkie otrzymały dary od Dobrej Wróżki.

Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego w imieniu młodszych koleżanek i kolegów zwrócił się do pani dyrektor o przyjęcie tej grupy do grona społeczności szkolnej.

W niezwykle podniosłej atmosferze podopieczni pani Marzanny Mikrut ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała pasowania na ucznia.

Następnie Maciej Wożniak w imieniu Samorządu Uczniowskiego, któremu przewodniczy, życzył pierwszoklasistom sukcesów w nauce oraz zapewnił o pomocy i opiece starszych kolegów w szkole i poza nią. Rodzice także pamiętali o święcie dzieci. Przybyli w licznym gronie, ponadto zorganizowali słodkie upominki.
Ten dzień na długo pozostanie w pamięci uczniów klasy pierwszej. 

IMG 4082

IMG 4084

IMG 4087

IMG 4091

IMG 4093