Uczniowie naszej szkoły z wizytą w Gorlickim Centrum Kultury

               W dniu 7 maja 2018 roku uczniowie klas V-VII wyjechali do Gorlickiego Centrum Kultury, aby obejrzeć przedstawienie teatralne pt. „Magia teatru”. Na scenie zaprezentowali się aktorzy Teatru Artenes z Wrocławia. To niezwykle barwne widowisko przeniosło uczniów między innymi do starożytnej Grecji, gdzie mogli zobaczyć narodziny niezwykłej sztuki, jaką jest teatr.   W bardzo przystępnej formie poznali jego historię. Spektakl uczył i bawił, ponieważ widzowie  w aktywny sposób uczestniczyli w przedstawieniu. Wielkim atutem widowiska była muzyka i piosenki, które wykonywali aktorzy. Na szczególną uwagę zwracała scenografia i efekty specjalne. Przedstawienie podobało się uczniom i zostało nagrodzone gromkimi brawami.                                                          

             Również w tym dniu na scenie GCK młodsi uczniowie klas I-IV mieli okazję obejrzeć spektakl pt. „Zaklęte granie”. Poruszał on problem spędzania zbyt długiego czasu przed komputerem. Uczniowie po raz kolejny przekonali się o tym, że gry komputerowe mimo swej atrakcyjności nie powinny przesłaniać innych zabaw i zastępować prawdziwych przyjaźni. Przedstawienie przemawiało do widzów obrazem i przykładem. Pozwoliło na trwałe zapamiętanie pozytywnego przekazu.

             Uczniowie pełni niezapomnianych wrażeń wrócili do szkoły i zgodnie stwierdzili, że koniecznie muszą taki wyjazd powtórzyć.