Pasowanie na czytelnika

W naszej szkole co roku odbywa się uroczystość pasowania na czytelnika uczniów klasy pierwszej. W tym roku pasowanie odbyło się 12 lutego. Gościem spotkania była pani dyrektorMagdalena Dranka-Żywiec, a także uczniowie klasy drugiej i trzeciej wraz z wychowawczyniami.

   Piosenki i wiersze przygotowane przez uczennice klasy VII oraz zagadki o bajkach wprowadziły nowych czytelników w świat książek. Potem zaprezentowali się pierwszoklasiści i przedstawili wiersz o książce. Były też piosenki. Starsze koleżanki opowiedziały pierwszakom jak dbać o książki, a te obiecały, że będą z tej wiedzy korzystać. Na ręce wychowawczyni wręczono pięknie ozdobiony zbiór zasad poszanowania książek. Po części artystycznej wszyscy uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie, że będą kochać i szanować książki. Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymali okolicznościowe dyplomy i drobne gadżety.

   Potem głos zabrała pani dyrektor, która pogratulowała uczniom klasy pierwszej oraz zachęciła ich do czytania. Następnego dnia pierwszaki wraz ze swoją wychowawczynią odwiedziły bibliotekę, gdzie zostały zapoznane przez panią Elżbietę Acelę z zasadami wypożyczania, regulaminem oraz wypożyczyli swoją pierwszą lekturę.

Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

wychowawczyni klasy pierwszej

Marzanna Mikrut

S1350004

S1350006

S1350011