Pamięć w nas...

   Nowy obraz 2

 

Dzień Wszystkich Świętych, a następnie Zaduszki to czas pamięci o tych, których nie ma już wśród nas. W tych dniach udajemy się na cmentarze, by uczcić pamięć bliskich, bezimiennych bohaterów, żołnierzy oraz ludzi zapomnianych. To czas zadumy i refleksji nad życiem, śmiercią i przemijaniem.

       W dniu 31 października podczas uroczystego apelu uczniowie VII klasy przygotowani przez panią Magdalenę Berkowicz przybliżyli atmosferę i nastrój tych dni.

Oddali hołd bliskim, przyjaciołom, pracownikom szkoły, poległym za ojczyznę - wszystkim, którzy odeszli. Społeczność szkolna w ciszy i zadumie wysłuchała wierszy recytowanych przez uczniów i przywołania polskiej tradycji, nakazującej odwiedzanie grobów, zapalenie zniczy, złożenie kwiatów, skupienie w modlitwie.

       Na zakończenie wszyscy pełni wzruszenia wysłuchali „ Zdumienia” w wykonaniu naszego szkolnego artysty – Bartosza Klęby. „Jak łza spod rzęs wypłakana skrycie, tak śmierć ma sens. I ma sens życie. Ma sens... Ma sens... Ma sens...” – śpiewał. Te słowa głęboko zapadną w pamięci zebranych.

 

 

IMG 3725

IMG 3731

           Z okazji Wszystkich Świętych uczniowie naszej szkoły tradycyjnie uporządkowali teren wokół miejsc pamięci. Złożyli kwiaty i zapalili znicze. Odwiedzili także cmentarz, gdzie uporządkowali mogiły rodziny Wittigów i pierwszych nauczycieli naszej szkoły, pozostawili stroiki i zapalili lampki. Nie zapomnieli też o grobach zmarłych nauczycieli.

IMG 3733