Święto Pierwszaków - Pasowanie na ucznia

Uczniowie klasy pierwszej przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Pilnie uczyli się tekstów, wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób.

18 października 2017 roku od samego rana panowała świąteczna atmosfera w Szkole Podstawowej  w Harklowej. Piękna dekoracja sali gimnastycznej, przygotowany sprzęt nagłaśniający - to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście.

Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia. Pani dyrektor powitała gorąco rodziców, nauczycieli, uczniów, a szczególnie serdecznie klasę pierwszą, której "oddała głos". Część artystyczną współprowadzili uczniowie z Samorządu Szkolnego. Pierwszaki zaprezentowały swoje umiejętności. Pięknie zaśpiewane piosenki, wiersze o przyjaźni i koleżeństwie w grupie rówieśniczej to dowód, że dzieci są gotowe do sumiennej pracy w szkole. O swojej pomocy w każdej sytuacji szkolnej zapewnili pierwszoklasistów przedstawiciele uczniów  klasy czwartej.

I oto nastąpił moment ślubowania. W niezwykle podniosłej atmosferze, pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. "Pasuję Cię na ucznia" - mówiła pani dyrektor, dotykając olbrzymim ołówkiem - jak czarodziejską różdżką, ramion swoich podopiecznych.

Wychowawczyni p. Marzanna Mikrut wręczała swoim uczniom pamiątkowe dyplomy. Pierwszoklasiści otrzymali też odznakę „ Jestem uczniem”, Również rodzice pamiętali o święcie dzieci i sprawili swoim pociechom niespodziankę w postaci kuferków ze słodkościami. Każdy pierwszak „wpisał” się do Kroniki Szkolnej.

Następnie Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego życzył sukcesów w nauce oraz zapewnił o pomocy i opiece starszych kolegów w szkole i poza nią.

I tak oto uczniowie klasy pierwszej zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej.
Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci. 

M. Mikrut

 

20171018 102428

IMG 3688

IMG 3689

IMG 3690