Dzień Nauczyciela

          róze1

 

  16 października 2017 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Upamiętniła rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w dniu 14 października 1773 roku. Program artystyczny przygotowali uczniowie klas VI i VII  pod kierunkiem opiekunów Samorządu Uczniowskiego: p. Magdaleny Berkowicz, p. Jolanty Proszek i p. Mariusza Szpaka.            

           Na wstępie prowadzący uroczystość powitali panią dyrektor, nauczycieli, pracowników obsługi, przedstawicieli Rady Rodziców, koleżanki i kolegów. W imieniu całej społeczności uczniowskiej złożyli nauczycielom podziękowania za trud wkładany każdego dnia w kształcenie serc i umysłów wychowanków. Życzyli dużo radości na każdy dzień odpowiedzialnej pracy pedagogicznej i spełnienia planów na rzecz edukacji, opieki i wychowania. Podziękowali za wspomaganie rodziców w przygotowaniu ich do dorosłego życia.

          Następnie wszyscy przenieśli się do średniowiecznego Krakowa, gdzie poznali historię Nawojki, dziewczyny, która udowodniła, że ciężką pracą i wytrwałością można osiągnąć w życiu  cel. W nastrój piętnastowiecznego Krakowa pomogła przenieść się niecodzienna dekoracja i barwne stroje.  Występ uświetniła oprawa muzyczna, którą przygotowali uczniowie pod kierunkiem p. Barbary Łacek. Przedstawienie dostarczyło widzom wiele uśmiechu, ale także wzruszeń. Wielkie wrażenie wywarła przede wszystkim gra aktorów.

          Po części artystycznej pani Dorota Gotfryd w imieniu Rady Rodziców, której przewodniczy, złożyła życzenia i podziękowania pani dyrektor, nauczycielom i  pracownikom obsługi, a uczniowie w dowód wdzięczności wręczyli kwiaty. 

         Na zakończenie głos zabrała pani dyrektor Magdalena Dranka – Żywiec, która mówiła o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Złożyła życzenia i wręczyła nagrody nauczycielom za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze oraz pracownikom obsługi za rzetelną i sumienną pracę.

 

IMG 3640

IMG 3642

IMG 3648

IMG 3652