Spotkanie z ciekawym człowiekiem

24 kwietnia 2017 roku odbyło się w naszej szkole kolejne już spotkanie z cyklu „Spotkania z ciekawymi ludźmi”.

Tym razem zaproszonym gościem była pani Teresa Łagomirska – poetka, animatorka kultury a zarazem pasjonatka historii, tradycji, zwyczajów i obyczajów naszego regionu.

Pani Teresa na spotkanie przybyła w oryginalnym ludowym stroju pogórzańskim, charakterystycznym dla mieszkańców Beskidu Niskiego. Nasz gość opowiadał o swojej pracy, zainteresowaniach i pasjach. Zdradziła nam, iż od lat jest członkinią ludowego zespołu „Pogórzanie”, działającego w gminie Kołaczyce. Opowiedziała wiele ciekawostek związanych z naszym regionem. Zebrani mogli zobaczyć interesujące fotografie, przewodniki, książki dotyczące „naszej małej ojczyzny”, wysłuchać twórczości ludowych poetów. Całe spotkanie obfitowało w liczne konkursy, a ich uczestnicy otrzymali nagrody przygotowane przez naszego gościa.

Wszyscy obecni słuchali z zainteresowaniem ciekawych opowieści, aktywnie brali udział w konkursach, chętnie odpowiadali na pytania zadawane przez prowadzącą. Na koniec wdzięczni za przybycie i poświęcony czas, nagrodzili panią Teresę gromkimi brawami.

Bardzo dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i przybliżenie nam swoich zainteresowań i pasji.

 

27 kwietnia 2017 r. po raz drugi pani Teresa gościła w naszej szkole.Tym razem odwiedziła uczniów klasy I, II i III. 

Spotkanie odbyło się w przyjaznej atmosferze, szybko mijał czas na słuchaniu ciekawych opowieści, oglądaniu pięknych prac i zdjęć. 

Dzieci same mogły pochwalić się swoimi talentami i opowiedzieć o swoich podróżach. Były również miłe słowa pochwały i nagrody od naszego gościa.

Uczniowie podziękowali pani Teresie brawami i symbolicznym kwiatkiem.

.

 

IMG 3420

IMG 3428

IMG 3432