Promocja zdrowego odżywiania.

 „Śniadanie Daje Moc” to program edukacyjny, mający na celu walkę z niedożywieniem dzieci w Polsce poprzez wspieranie szkół w edukacji nt. zdrowego odżywiania. Program od 6 lat realizowany jest w klasach 0-3 w szkołach podstawowych przez Partnerstwo dla Zdrowia, czyli koalicję firm Danone, Lubella, Biedronka oraz Instytutu Matki i Dziecka.

VI edycja programu „Śniadanie Daje Moc” skupia się wokół 12 zasad zdrowego żywienia. Dzieci dowiedzą się m.in. jak często powinno się jeść posiłki, z czego powinny się składać, jakie są rodzaje kasz, zbóż czy produktów nabiałowych oraz dlaczego picie wody jest tak ważne.

Uczniowie klasy trzeciej wraz z wychowawczynią p. Marzanną Mikrut zdecydowali włączyć się do programu edukacyjnego „Śniadanie daje moc”. Postanowili  przygotować śniadanie dla Wszystkojada (jednej z postaci w tym programie).  Dzień wcześniej podzielili się na grupy i rozdzielili zadania. Każda grupa przygotowała potrzebne artykuły, aby śniadanie było zdrowe i apetyczne. W dniu, w którym mieliśmy wykonać zadanie, zabraliśmy się do pracy z samego rana. Wszystko z zasadami higieny. Pamiętaliśmy o odpowiednim przygotowaniu miejsca pracy , połączeniu ławek i zabezpieczeniu ich przed zabrudzeniem  oraz niezbędnych sprzętów i składników śniadania. Zaangażowaliśmy rodziców , którzy zorganizowali nam potrzebne zakupy i przygotowanie wyposażenia (kubeczki, talerzyki, itp. ) Nikt się nie obijał, każdy pracował jak pszczółka i powstało to co po uprzątnięciu i nakryciu stołu widać na załączonych zdjęciach. Ze smakiem i z wielkim apetytem cala klasa usiadła do stołu. Było zdrowo, smacznie i kolorowo. Pyyyszne śniadanko!  Dzieci postanowiły, że będą robić takie śniadaniowe niespodzianki swoim rodzicom. Smacznego.

Uczniowie wspólnie wymyślili  hasło konkursowe do programu „Śniadanie Daje Moc”

-Gdy śniadanie daje ci moc, rośniesz zdrowo w dzień i w noc-

 

20161026 090212

20161026 092116