Odeszli, by żyć wiecznie...

      Listopad kojarzy nam się z uroczystością Wszystkich Świętych, z pamięcią o tych, których nie ma już wsród nas. W tym dniu udajemy się na cmentarze, by uczcić pamięć bliskich, bezimiennych bohaterów, żołnierzy oraz ludzi zapomnianych. To czas zadumy i refleksji nad życiem, śmiercią i przemijaniem.

       W dniu 28 pażdziernika podczas uroczystego apelu uczniowie V klasy przybliżyli atmosferę i nastrój święta. Oddali hołd bliskim, przyjaciołom, pracownikom szkoły, poległym za ojczyznę - wszystkim, którzy odeszli. Przypominając tradycję związaną ze świętem, recytując wiersze polskich poetów, skłonili całą społeczność szkolną do przemyśleń nad istotą ludzkiej egzystencji.  Na zakończenie zwrócili się z apelem : "Cieszmy się z życia i szanujmy go. Nie narażajmy siebie i innych na niebezpieczeństwa. Nie traćmy czasu na sprawianie kolegom i koleżankom przykrości . Pomagajmy bliżnim, doceniajmy rodziców. Starajmy się, aby i nas ktoś zachował w sercu i pamięci."

Tradycyjnie uczniowie uporządkowali teren wokół miejsc pamięci. Złożone zostały wiązanki kwiatów i zapalone znicze. Uczniowie klasy V i VI odwiedzili cmentarz, gdzie uporządkowali mogiły rodziny Wittigów i pierwszych nauczycieli naszej szkoły, pozostawili własnoręcznie wykonane stroiki i zapalili lampki. Nie zapomnieli też o grobach nauczycieli, którzy odeszli.

SAM 2835SAM 2837

IMG 2855

IMG 2862

SAM 2842