Wycieczka do Łańcuta

9 czerwca 2016 r. uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Harklowej wraz z opiekunami: p. Barbarą Zabrzeską, p.Elżbietą Acelą, p. Martą Ciekielską, p. Dorotą Klębą oraz Magdaleną Żywiec uczestniczyli w wycieczce do Łańcuta.

Celem wycieczki było pogłębienie zainteresowań uczniów oraz poszerzenie dotychczasowej teoretycznej wiedzy historycznej i społecznej  poprzez bezpośredni kontakt z „żywą historią”.

       Głównym punktem programu było obejrzenie jednej z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce- Zamku w Łańcucie. Słynie ona ze znakomitych wnętrz mieszkalnych oraz niezwykle interesującej kolekcji pojazdów konnych. Zespół pałacowy otacza stary, malowniczy park w stylu angielskim, w którym wznoszą się liczne pawilony i zabudowania gospodarcze, ściśle niegdyś związane z codziennym życiem łańcuckiej rezydencji.

     Uczniowie podziwiali piękne pomieszczenia, w których mieszkały rody Lubomirskich i Potockich. Zachwyt wzbudzały meble, żyrandole, podłogi, przedmioty codziennego użytku i cudowne bukiety suszonych kwiatów oraz wystrój i unikatowa kolorystyka pomieszczeń zamkowych.

   Następnym punktem programu było zwiedzanie ogrodu zimowego- oranżerii, w której mogli obejrzeć różne rośliny i zwierzęta. Później udali się do storczykarni, gdzie w warunkach cieplarnianych rośnie kilkadziesiąt odmian orchidei z różnych zakątków świata. Uczestnicy wycieczki mogli wykonać fotografie najciekawszych okazów.

     Czas wolny na zakup pamiątek i wyjazd do Rzeszowa na film. Oczywiście wycieczka nie mogła odbyć się bez wizyty w Mc Donaldzie. Zmęczeni, ale zadowoleni wrócili wieczorem do domu.

         Wycieczka była bardzo udana, dostarczyła uczniom wielu niezapomnianych wrażeń, zobaczyli interesujące miejsca, zrobili sporo pamiątkowych zdjęć i stali się bogatsi o nowe doświadczenia.

IMG 2566

IMG 2592

IMG 2572

IMG 2597